Az Alapítvány a következő négy szakterületen végzi tevékenységeit:
Földmérés: Ha bárhol terveznek valamit, a földmérők kezdik megalapozni a munkát. Terepi mérések során, korszerű technológiát használva mérik fel az új létesítmény helyét. A mérések alapján az irodában feldolgozó szoftvereken készülnek el a tervezési térképek. Az építkezés folyamatát az elejétől a végéig, mi követjük nyomon, ugyanis mi vagyunk azok is, akik kitűzik és ellenőrzik az építményeket.
Távérzékelés: A terepi mérések mellett képesek vagyunk a levegőből (pl. drónnal) vagy akár a világűrből készült fényképekkel, adatokat gyűjteni és ezeket feldolgozva térképeket, adatbázisokat előállítani.
Földügy: Az ingatlanvagyon hatalmas értéket képvisel, amivel kapcsolatban a tulajdoni biztonságot garantálni kell. Az ingatlanok cseréjéhez, fejlesztéséhez naprakész információkra (tulajdoni lapra, térképre) van szükség. Az ingatlanokkal kapcsolatban felmerülő földhivatali feladatokat korszerű és biztonságos informatikai környezetben oldjuk meg.
Térinformatika: A földmérési, távérzékelési és földügyi adatokat – a felhasználói igények alapján – további adatokkal egészíthetjük ki. Az így összeállított adatbázist elemezve tematikus térképet szerkesztünk, információkat szolgáltatunk, amivel döntéseket támogatunk.
Földmérő 4.0, avagy Milyen technikai ismeretekre van szükség ma? címmel érdekes írást közölt Rudolf Steiger, aki a Földmérők Nemzetközi Szövetségének (FIG) elnöke volt 2019 és 2022 között. A cikk kivonatos, nyers fordításban a "Szakmánk" rovatban olvasható.
A GIM International című folyóírat 2023. júniusi száma érdekes cikket közölt "The good, the bad and the ugly of the surveying profession" (A földmérő szakma „jó, rossz és csúf” oldala) címmel. A szerző, Craig Hill - a Hexagonhoz tartozó Leica Geosystems cég marketing- és szolgáltatási alelnöke - a földmérő szakma jelen kihívásaival és jövőképével foglalkozik.